انواع مختلف محور ماشین های CNC و کاربرد آنها: راهنمای کامل

انواع مختلف محور ماشین های CNC و کاربرد آنها

دستگاه محور CNC دستگاهی است که توسط کامپیوتر کنترل می شود که در امتداد محورهای خطی یا چرخشی حرکت می کند تا کارهای مختلفی مانند برش یا سوراخ کاری را انجام دهد. دقیقا چند محور وجود دارد؟ پاسخ استاندارد می گوید که یک دستگاه CNC معمولاً دارای سه محور است: محور X، محور Y و محور Z. این محورها با حرکت ابزار ماشین در جهت مربوطه مطابقت دارد. با این حال، برخی از ماشین های CNC بسته به طراحی آنها ممکن است دارای محورهای بیشتر یا کمتری باشند.

در واقع انواع مختلفی از ماشین های محور CNC وجود دارد. هر دستگاه هدف و مزایای خاص خود را دارد. برخی از ماشین‌ها برای پروژه‌های مقیاس بزرگ طراحی شده‌اند، در حالی که برخی دیگر کوچک‌تر و همه‌کاره‌تر هستند.

در این مقاله، انواع مختلف ماشین های محور CNC و کاربرد آن در سری تراش تراب به تفصیل بررسی خواهیم کرد.

دستگاه CNC دو محوره

یک ماشین CNC 2 محوره، یک ماشین کنترل عددی کامپیوتری است که دارای دو محور حرکت است که معمولاً محور x و محور y هستند. می توان از آن برای ایجاد انواع قطعات و اشیاء با دقت دقیق استفاده کرد. دستگاه 2 محوره می تواند قطعات دستگاه را برش داده و سوراخ کند. همچنین می توان از آن برای حکاکی مواد مختلف از جمله چوب، پلاستیک و فلز استفاده کرد. این نوع تراش CNC شما را قادر می سازد تا قطعات و محصولات مختلف زیادی را ایجاد کنید، از تزئینات ساده گرفته تا طرح های پیچیده که هنر جالب و پیچیده ای را ایجاد می کند.

کاربردهای ماشینکاری CNC دو محوره

ماشینکاری دو محوره CNC به طور گسترده در بسیاری از صنایع مانند صنعت خودروسازی (تولید قطعات موتور، گیربکس و سایر قطعات)، صنعت هوافضا (موتورهای هواپیما، ارابه فرود و غیره)، حوزه پزشکی (تولید) استفاده می شود. قطعات برای دستگاه های پزشکی، مانند ضربان ساز، سمعک، و مفاصل مصنوعی، و تولید لوازم الکترونیکی مصرفی (قطعات تلویزیون، استریو، پخش کننده دی وی دی و دوربین های دیجیتال).

مزایای یک دستگاه CNC دو محوره

CNC دومحوره، یک دستگاه بسیار مفید است که داشتن آن در کارگاه خالی از لطف نیست. مزایای بی شمار آن شامل:

 1. بهبود دقت و صحت در ساخت.

یک دستگاه CNC دو محوره را می توان برای تولید اشکال و اجزای مکانیکی پیچیده تری نسبت به یک ماشین تراش دستی یا آسیاب سنتی استفاده کرد که آن را به ابزاری همه کاره تر برای ساخت تبدیل می کند.

 1. کاهش زمان برای ساخت قطعات پیچیده.

این نوع ماشینکاری CNC می تواند به سرعت قطعات پیچیده ای را تولید کند که ایجاد آنها با روش های سنتی دشوار یا غیرممکن است.

 1. افزایش تکرارپذیری قطعات تمام شده.

قطعات ماشینکاری شده CNC که ما با استفاده از این نوع ماشین بدست می آوریم، از نظر اندازه و شکل سازگارتر هستند که می تواند برای کاربردهایی که نیاز به اندازه گیری دقیق دارند، مهم باشد.

 1. افزایش دامنه مواد قابل برش

ماشین‌های دو محوره می‌توانند اشکال پیچیده‌تری را برش دهند و برای کارهایی مانند حکاکی مناسب‌تر هستند.

 1. حذف سریعتر قطعات زائد

یک ماشین ابزار دو محوره CNC می تواند به سرعت قطعات ضایعات را از قطعه کار حذف کند که می تواند روند تولید را سرعت بخشد.

هزینه یک دستگاه CNC دو محوره

هزینه مالکیت و مدیریت یک دستگاه CNC دو محوره بسته به نوع، اندازه، ویژگی ها و مکانی که در آن کار و نگهداری می شود متفاوت است. این ماشین‌ها معمولاً بیشتر از ماشین‌های فرز دستی هزینه دارند، اما سرمایه‌گذاری عالی دارند.

ماشین های فرز CNC سه محوره

فرزهایCNC  3محوره بر اساس همان فرزهای 2محوره خود عمل می کنند، اما یک حرکت خطی اضافی برای استفاده با ابزارهای دیگر مانند حکاکی های لیزری، پولیش ها و غیره گنجانده شده است. فرز 3محوره از دو محور چرخشی مستقل و یک محور خطی تشکیل شده است. یک اتصال مکانیکی یا الکتریکی سه محور را به هم متصل می کند و به ابزار برش اجازه می دهد تا در امتداد هر محور بچرخد. یک دستگاه CNC  3محوره در امتداد سه محور حرکت می کند:

 • محور Z: عمود بر ابزار برش، Z-feed را تنظیم می کند تا ابزار دوم بتواند در امتداد سطح قطعه کار برش دهد.
 • محور X: موازی با ابزار برش، به سر فرز اجازه می دهد تا در طول قطعه کار و همچنین در سراسر قطعه کار حرکت کند.
 • محور Y: عمود بر ابزار برش، سر فرز را قادر می سازد تا روی قطعه کار از یک انتها به انتهای دیگر حرکت کند.

ماشین های فرز CNC سه محوره

موارد استفاده از ماشینکاری CNC  3محوره

درست مانند دستگاه 2 محوره، 3 محوره نیز در صنایع مختلفی از جمله هوافضا، خودروسازی، پزشکی و تولید استفاده می شود. با استفاده از این نوع فناوری CNC، سازندگان صنایع مختلف قادر به ایجاد اشکال و اجزای پیچیده دقیق و بادوام هستند.

مزایای استفاده از دستگاه CNC  3محوره

مزیت اصلی یک دستگاه CNC  سه محوره، کنترل بیشتر بر حرکت و موقعیت دقیق تر است. بسیاری از آنها می توانند تا 4 اینچ فلز را در یک بار عبور برش داده و سوراخ کنند، یا عملیات ماشینکاری را می توان با سرعت انجام داد. دیگر مزایای ماشینکاری 3 محوره CNC عبارتند از:

 • یک دستگاه CNC 3محوره می تواند اشکال پیچیده تری نسبت به یک دستگاه 2 محوره تولید کند. همچنین تنظیم و نگهداری آن آسان تر است.
 • هزینه کمتری نسبت به یک ماشین دو محوره دارد زیرا به موتورهای محرک نیازی نیست. با توجه به تمرکز اکثر تولید کنندگان بر روی ماشین های بزرگتر، بسیاری از کاربران دریافته اند که روترهای کوچک 3 محوره CNC اغلب گزینه های مقرون به صرفه تری هستند. حتی واحدهای پیشرفته نسبت به ماشین‌های دو محوره ارزان‌تر هستند.
 • این دستگاه فشرده تر و قدرتمندتر از یک دستگاه CNC دو محوره است. یک روتر 3 محوره CNC قادر است کارهای بزرگتری را انجام دهد که یک دستگاه 2 محوره به سادگی قادر به انجام آن نیست.
 • می توان از آن با سیستم های حکاکی لیزری مدرن و فرزهای CNC و همچنین دستگاه های برش معمولی مانند اره، برش و غیره استفاده کرد.
 • دستگاه فرز 3 محوره CNC ابزار قدرتمندی است که می توان از آن برای پروژه های مختلف استفاده کرد. هنگام انتخاب دستگاه فرز، مهم است که اندازه و قدرت دستگاه و همچنین ویژگی هایی که برای شما مهم است را در نظر بگیرید. بهترین دستگاه فرز برای نیازهای شما به پروژه ها و نیازهای خاص شما بستگی دارد.

ماشینکاری CNC چهار محوره

ماشین CNC  چهار محورهف یک ماشین کنترل عددی کامپیوتری است که می تواند ابزار خود را در چهار جهت حرکت دهد: بالا و پایین، چپ و راست، جلو و عقب که به آن اجازه می دهد با برش قطعات از یک بلوک، اشیاء سه بعدی ایجاد کند. مواد این ماشین ها نسبت به ماشین های 2محوره و 3محوره قدرت و دقت بالاتری دارند. دقت افزایش یافته را می توان به حرکات محور چهارم نسبت داد که حول محور عمودی می چرخد ​​که دامنه حرکتی 360 درجه به آن می دهد.

کاربردهای ماشین 4محوره

پروژه های مختلفی وجود دارد که در آنها ماشینکاری CNC  4محوره به شدت توصیه می شود. یک پروژه مشترک ساخت قطعات یا قطعات سفارشی برای ماشین آلات است. این می تواند شامل ایجاد قطعات جایگزین برای بهبود کارایی یا عملکرد، ایجاد قطعاتی باشد که برای تکمیل ساخت یک دستگاه مورد نیاز است.

سایر پروژه های رایج شامل مدل سازی و چاپ سه بعدی، ساخت نمونه اولیه یا مدل های مفهومی و تولید حکاکی های سفارشی مانند علائم سرگرمی است.

ماشین‌کاری هوافضا نیز بخشی است که به دلیل دقت بالایی که ارائه می‌کند معمولاً از ماشین‌کاری 4 محوره استفاده می‌شود.

انتخاب بین یک ماشین CNC  3محوره و 4محوره

هنگام انتخاب ماشینکاری CNC   4محوره و 3 محوره باید به چند عامل توجه کرد:

 • دقت و صحت قطعات: ماشین‌های 4 محوره معمولاً دقیق‌تر از ماشین‌های سه محوره هستند. با توجه به اینکه تثبیت هر سه محور در یک ماشین 4 محوره آسان است.
 • پیچیدگی قطعه: تولید قطعات پیچیده در ماشینکاریCNC 4محوره مناسب تر است، زیرا امکان حرکت بیشتر را فراهم می کند و می تواند اشکال پیچیده تری ایجاد کند.
 • اندازه قطعه: قطعاتی که از نظر اندازه بزرگتر هستند برای ماشینکاری 4 محوره بهتر نصب می شوند زیرا می توانند طیف وسیعی از قطعه از نظر اندازه را در خود جای دهند و نتیجه دقیق تری ایجاد کنند.
 • دوام: ماشین‌های سه محوره برای کارهای ماشین‌کاری سبک و با سرعت بالاتر مناسب‌تر هستند. این به این دلیل است که باعث می شود سر برش کوچکتر و ارتعاشات کمتری در حین ماشین کاری رخ دهد.
 • ابزارآلات: ماشین‌های سه محوره گزینه بهتری برای ابزارهای نرم‌تر مانند تسمه، سنباده، دوک‌ها و مته‌ها هستند. این به این دلیل است که این نوع ابزارها انعطاف بیشتری در خود دارند که می تواند ابزار را مستعد شکستگی و خمش کند.

انتخاب بین ماشینکاری CNC  چهار محوره و 3 محوره به نیازهای خاص پروژه بستگی دارد. ماشین‌کاری 4محوره می‌تواند قطعات پیچیده‌تر را با دقت قابل‌توجهی اداره کند، در حالی که ماشین‌کاری 3 محوره برای قطعات ساده‌تر مناسب‌تر است و هزینه کمتر و کارکرد آن آسان‌تر است.

 

ماشینکاری CNC پنج محوره

ماشینکاری 5 محوره CNC نوعی ماشینکاری است که از پنج محور برای ایجاد یک جسم سه بعدی استفاده می کند. این پنج محور X، Y، Z، A و B هستند. محور A یک محور ویژه است که مقدار ماده حذف شده را کنترل می کند. این را می توان برای ایجاد اشکال و طرح های پیچیده با واکنش کم یا بدون واکنش استفاده کرد. ماشین های 3 محوره فقط می توانند در امتداد سه محور بچرخند و حرکت کنند. اگرچه آنها برای برش اشکال و طرح ها با کیفیت و کنترل بالا عالی هستند، اما نمی توانند هندسه های پیچیده ای ایجاد کنند.

ماشین CNC پنج محوره

انواع ماشین هایCNC  5محوره

ماشین های 5 محوره انواع مختلفی دارند که از نظر شکل و پارامترهای اصلی مانند تعداد و جهت محورهای چرخشی متفاوت هستند. هر یک از این گونه ها دارای مزایای خاص و کاربردهای رایج هستند.

 1. ماشین آلات 3+2 محور

این نوع ماشین های چند محوره می توانند بیشتر نتایجی را که ماشین های 5 محوره معمولی می توانند بدست آورند، به دست آورند و آن را به گزینه ای عالی برای پروژه هایی که نیاز به دقت و دقت دارند تبدیل می کند. این نوع پیکربندی را می توان با اتصال یک میز چرخشی کج به یک ماشین عمودی به دست آورد. ویژگی اصلی ماشین‌های 3+2 این است که قطعه کار در طول فرآیند ثابت می‌ماند و در عوض ابزار برش قادر به حرکت در امتداد دو محور اضافی است.

 1. ماشین آلات 4+1 محور

این یک پیکربندی از ماشینکاری 5 محوره است که از محورهای ثابت استفاده می کند. در این روش، تنها یک محور دوار نگهدارنده بستر در جهت ثابت نگه داشته می شود. این پیکربندی یک نسخه ساده شده از ماشینکاری معمولی 5 محوره CNC است که از حرکات دینامیکی سه محور انتقالی و یک محور چرخشی بهره می برد. این روش را می توان به عنوان ماشینکاری مستقل از سطح نیز توصیف کرد، زیرا زاویه برش لزوماً با زاویه سطح تعیین نمی شود. ماشین محور 4+1 می تواند زاویه ثابتی را حفظ کند، پایداری قطعه کار را افزایش داده و تغییرات سرعت را که اغلب ماشینکاری وابسته به سطح را مشخص می کند، به حداقل می رساند. با این حال، این روش تنها به مجموعه محدودی از اشکال استوانه ای محدود می شود.

ماشین های 5 محوره همزمان

این فرم معمولی دستگاهCNC  5محوره است. این یک فرآیند ماشینکاری وابسته به سطح است که به این معنی است که ابزار برش به طور مداوم عمود بر بستر است و امکان حرکت ابزار برش در امتداد سه محور اصلی و همچنین چرخش قطعه کار همراه با سه محور چرخشی را فراهم می کند. این پیکربندی ابزار برش یا فرز را قادر می‌سازد تا مواد را در مناطقی که دسترسی به آن‌ها با استفاده از پیکربندی‌های 5 محور دیگر سخت است، حذف کند. این روش برای قطعات پیچیده موثرترین است.

کاربردهای ماشینکاری CNC 5محوره

فرز و ماشینکاری 5 محوره برای صنایعی مانند انرژی و هوافضا مناسب است. مورد دوم به طور خاص به چندین جزء با اشکال پیچیده و اندازه گیری دقیق نیاز دارد. دوک ها و جهت گیری بسیار قابل تنظیم یک دستگاه CNC پنج محوره می تواند مناطق خاصی را هدف قرار دهد و شرایط برش شدید و طراحی های دقیق را کنترل کند.

با رشد اخیر روباتیک و ماشین‌آلات صنعتی خودکار، روش CNC  5محوره، پروژه‌هایی را که قبلاً چالش‌برانگیز و پیچیده بودند اکنون در دسترس و راحت کرده اند.

مزایا و معایب روش 5 محوری

پتانسیل ماشین های 5 محور با استفاده از ابزارهای برش متعدد و پیشرفت تکنولوژی در حال گسترش است. با این وجود، هنوز چالش‌هایی پیش روی کاربردهای صنعتی آن وجود دارد.

مزایای ماشین های 5 محوره:

 • افزایش دقت که ایجاد هندسه های پیچیده را تسهیل می کند
 • راه اندازی متمرکزی که ماشین های چند محوری ارائه می دهند
 • ارائه بافت سطحی به طور قابل توجهی بهتر، به دلیل ابزار برش کوتاهی که دستگاه های 5 محوره عرضه می کنند.
 • کاهش قابل توجه زمان مورد نیاز برای ماشینکاری اجزای پیچیده

علیرغم مزایای قابل مشاهده، استفاده از ماشین هایCNC  5محوره با چالش های زیادی همراه است. تعدادی از این موارد عبارتند از:

 • هزینه یک ماشین 5 محور بسیار بالا است: از آنجایی که اکثر برنامه های کاربردی آن، فرآیندهای کامپیوتری را پیاده سازی می کنند، نرم افزار مورد نیاز نیز می تواند به هزینه ها اضافه کند.
 • تعمیر و نگهداری ماشین آلات 5 محوره نه تنها پرهزینه است بلکه از نظر مهارت کارگر نیز سخت است.
 • افزایش هزینه های نیروی کار و همچنین خطر خطا از زمان کار با ماشین 5 محوره، نیازمند برنامه ریزی پیچیده برای دستکاری چندین محور و ابزار برش است.

 

روترهای ماشینکاری شش محوره

محور اضافی در یک دستگاه CNC 6محوره می تواند اشکال پیچیده ایجاد کند و قابلیت های ماشین کاری را بهبود بخشد. سایر پیکربندی‌ها ممکن است مزیت اصلی ماشین‌های 6 محوره را داشته باشند، اما سرعت و توانایی کاهش قابل توجه زمان‌های تولید، این ماشین ها را به یک برنده واضح تبدیل می‌کند. چندین مورد بررسی صنعتی، کاهش 75 درصدی زمان تولید را هنگام استفاده از دستگاه 6 محوره گزارش کرده اند. آنها برای دستیابی به حداکثر دقت، حفظ همان دقت واستفاده یکپارچه بدون نقص طراحی شده اند. این امر به ویژه در عملیات با حجم بالا صادق است، جایی که بهینه ترین انتخاب و تقریباً استاندارد است، زیرا می توانند قطعات بزرگتر را در زمان کمتری تولید کنند.

روتر CNC شش محوره

کاربردهای ماشین هایCNC  6محوره

ماشین های 6 محوره نسبت به سایر انواع ماشین ها مزایای زیادی از جمله دقت، سرعت و کاهش زمان تولید دارند. این باعث می شود آنها برای بسیاری از برنامه ها انتخابی بهینه باشند.

 • صنعت هوافضا به دلیل تقاضای زیاد برای قطعات بسیار پیچیده و گران قیمت که معمولاً از مواد سخت جامد ساخته می شوند، به ماشین هایCNC 6محوره متکی است. اندازه بال‌های هواپیما گاهی به 24 متر (80 فوت) می‌رسد که نیاز به استفاده از ماشین‌های 6 محوره تخصصی دارد. هواپیماهای نظامی همچنین دارای قطعاتی هستند که به دقت ماشین هایCNC  6محوره نیاز دارند.
 • ماشین‌های CNC 6محوره، به دلیل توانایی آنها در تولید سریع قطعات با کیفیت بالا مورد اعتماد صنعت خودروسازی نیز هستند.
 • نکته آخر اینکه به دلیل نیاز به حرکات سریع و دقیق که تنها با کمک دستگاه های CNC 6محوره قابل دستیابی است، تقاضای زیادی برای قطعات ماشین کاری CNC سفارشی با مشخصات پیچیده در صنعت پزشکی وجود دارد.

مزایا و محدودیت های ماشینکاری CNC  6محوره

به اندازه کافی واضح است که ماشین های 6 محوره در مقایسه با سایر مدل های CNC، مزایای بیشتری را ارائه می دهند. ماشین‌های CNC شش محوره می‌توانند به سرعت و با دقت شکل‌های پیچیده و قطعات بسیار سفارشی‌سازی شده را ایجاد کنند که عالی به نظر می‌رسند. راه های زیادی وجود دارد که یک دستگاهCNC  6محوره می تواند کیفیت و بهره وری را بهبود بخشد. در برخی موارد، دستگاه 6 محوره تنها راه انجام کار است. با این حال، پروژه های دیگر تنها در یک محیط صنعتی ممکن یا مقرون به صرفه هستند.

با این حال، ماشین هایCNC  6محور دارای محدودیت هایی هستند. آنها اغلب برای عملیات در مقیاس یا حجم بالا استفاده می شوند، زیرا هزینه بالایی دارند. پیشرفت‌های کنونی در صنعت و فناوری، قابلیت‌های ماشین‌های CNC 6محوره را بیشتر می‌کند و این فناوری را در دسترس‌تر و استفاده آن را آسان‌تر می نماید. با این حال، در حال حاضر، این هنوز یک قطعه گران قیمت، با قابلیت های بسیار بالا است.

ماشین‌هایCNC  6 محوره هنوز هم شگفت‌انگیز مهندسی مدرن هستند. این قطعه از تجهیزات می تواند ماشینکاری چند محوره را به سطوح جدیدی برساند و پتانسیل ایجاد انقلاب در تولید را دارد. تولید قطعات پیچیده با وجود هزینه بالا و تقاضا برای کارگران ماهر، به طور فزاینده ای محبوب می شود و تولید قطعات نوآورانه فناوری را ممکن می سازد.

دستگاه های CNC هفت محوره

دستگاه CNC 7محوره دستگاهی است که روی 7 محور کار می کند (3 محور انتقالی برای حرکت ابزار برش، 3 محور چرخشی نگهدارنده قطعه کار و یک محور اضافی که امکان چرخش بازوی نگهدارنده سر ابزار را فراهم می کند). ماشین‌هایCNC  7محوره می‌توانند به سرعت و با دقت تمام وظایف پیکربندی‌های قبلی خود را انجام دهند و قابلیت‌های بهبود یافته بیشتری دارند.

چه چیزی ماشین 7 محوره را نسبت به سایر مدل های قبلی چند محوره خاص می کند؟

دقت و صحت دستگاه های CNC  7محوره یکی از مزیت های اصلی آن است. اگرچه دستگاه های CNC 3 یا 5 محوره کاملاً قادر به تولید اشکال پیچیده بسیاری هستند، مراکز CNC  7محور می توانند آنها را با نرخ بالاتری تولید کنند و آنها را برای عملیات با تقاضای بالا بهینه تر می کند.

ماشینکاری CNC 7محوره یکی از قابلیت های بزرگ صنعت مدرن است. اگرچه این یک سرمایه گذاری پرهزینه است، اما نتایج می تواند عالی باشد. اندازه قطعات کاری که یک مرکزCNC  7 محوره قابلیت انجام دارد، می تواند متفاوت باشد؛ اما بسیاری از مراکز قادر به جابجایی قطعات با اندازه متوسط ​​هستند. با این حال مراکز تخصصی با قابلیت های بیشتر نیز وجود دارد.

کاربردهای ماشینکاریCNC  7محور

ماشینکاری CNC 7 محوره در حال حاضر به طور گسترده در صنایع مختلف با تقاضای بالا برای قطعات پیچیده و جامد با تلرانس های زیاد استفاده می شود. به عنوان مثال:

 • در صنعت خودروسازی بسیاری از قطعات و اجزای مورد نیاز را می توان به کمک یک دستگاه CNC 5محوره یا 6 محوره تولید کرد که نتیجه آن افزایش قابلیت ها و دقت است. بازوهای ربات صنعتی با قابلیت 7 محور می توانند به سرعت بخشیدن به روند ساخت نمونه های اولیه خودرو کمک کنند.
 • صنعت هوافضا بدون کمک ماشینکاری CNC 7محوره به جایگاه امروزی خود نمی رسید. قطعات هواپیما اغلب به دقت و پیچیدگی زیادی نیاز دارند، به همین دلیل مراکزCNC  7محوره بسیار مهم هستند. آنها می توانند قطعات بزرگ یا پیچیده را به سرعت و کارآمد تولید کنند که آنها را برای ساخت هواپیما ضروری می کند. حتی بزرگ‌ترین قطعات مانند بال‌های هواپیما و موتورهای جت را می‌توان با دستگاه 7 محوره ساخت.

مزایا و محدودیت های ماشینکاری 7 محوره

هم مراکز CNC و هم بازوهای ربات صنعتی توانایی بالایی در تولید اشکال با هندسه های بسیار پیچیده دارند. سرعت و سازگاری با ابزار برش یا سایر پارامترهای سر ابزار یکی دیگر از ویژگی های خاص ماشینکاری CNC 7 محوره و همچنین راه اندازی تکی است که ارائه می دهد. اکثر مراکز ماشینکاری CNC با قابلیت‌های 7 محوری برای انجام چندین کار مانند تراشکاری و فرزکاری که از حرکت جسم یا توقف فرآیند جلوگیری می‌کند، تطبیق داده شده‌اند.

مانند اکثر ماشین های CNC چند محوره، تنها محدودیت هزینه است. ماشینکاریCNC  7محوره از این نظر متفاوت است که برای عملکرد صحیح به ساختار کامل زنجیره نیاز دارد. این بیشتر شامل تطبیق مجدد ماشین های CNC برای عملکرد با قابلیت های 7 محوره است که اغلب می تواند یک سرمایه گذاری پرهزینه باشد. همین امر در مورد بازوهای ربات صنعتی 7 محوره نیز صدق می کند. افزایش هزینه های CNC  7محوره نیز به سطح مهارت مورد نیاز برای راه اندازی یک مرکز CNC 7محوره به درستی مرتبط است.

صحبت آخر

ماشینکاری CNC تا به امروز مرتبط و موثر باقی مانده است. این تجهیز به بخش های مختلف تولیدی خدمات می دهد و کیفیت، دقت و استانداردسازی محصول را حفظ می کند. ماشین‌های CNC با بدست آوردن محور حرکتی بیشتر، سرعت و دقت تکرار عملیات را بهینه تر می کنند. بنابراین در حالی که ممکن است سرمایه گذاری قابل توجهی باشند، در ازای آن خدمات طولانی مدت را نیز وعده می دهند!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیریدواتساپ