خدمات تراشکاری محور YوC

روند رو به رشد جمعیت باعث شده تا نیاز به امکانات رفاهی نیز بیشتر شود. در جهت افزایش سرعت خدمات رسانی تمامی تولیدات و امور روزمره به صورت اتوماتیک انجام می شوند تا سرعت و دقت بیشتری داشته باشند. ظهور دستگاه های cnc در زمینه صنعت کمک زیادی به افزایش سرعت و همچنین دقت تولیدات کرده است. این دستگاه ها با اتوماسیون تولید قطعات، باعث بهبود کیفی خدمات شده اند.

دستگاه cnc

CNC مخفف Computerized Numerical Control است. این یک فرآیند تولید کامپیوتری است که در آن نرم افزار و کد از پیش برنامه ریزی شده، حرکت تجهیزات تولید را کنترل می کند. ماشینکاری CNC طیف وسیعی از ماشین آلات پیچیده مانند فرز، ماشین تراش و فرز تراش را کنترل می کند که همگی برای برش، شکل دادن و ایجاد قطعات و نمونه های اولیه استفاده می شوند. روزانه، ماشین‌کاران CNC عناصر طراحی مکانیکی، نقشه‌های فنی، ریاضیات و مهارت‌های برنامه‌نویسی کامپیوتری را برای تولید انواع قطعات فلزی و پلاستیکی ترکیب می‌کنند. اپراتورهای CNC می توانند یک ورق فلز را بگیرند و آن را به یک قطعه مهم هواپیما یا خودرو تبدیل کنند؛ بنابراین، ماشینکاری CNC نقشی حیاتی در دنیای در حال توسعه تولید مدرن، ایفا می کند.

0 +
پروژه انجام شده
0 +
طراحی های انجام شده
0 +
کارفرما

تراش محور c و y

در واقع تراش به این معنی است، یک دستگاه چرخان که قطعه خام را روی خود نگه می دارد و با استفاده از یک ابزار ثابت، بخش های اضافی قطعه را از بین می برد و آن را به طرح دلخواه تراش می دهد. این تغییرات روی محور x و z  انجام می شوند. اگر نیاز باشد که مناطق صاف، contourها و pocket ها با تقارن چرخان تراش داده شود، به محورهای بیشتری نیاز داریم که محور های C و Y نامیده می شوند. منظور از تقارن چرخان این است که قطعه در زاویه 360 درجه، دارای تقارن باشد. برای درک بهتر این موضوع بهتر است در مورد محورهای c و y توضیح بیشتری بدهیم.

محور C:  این محور، محور اصلی چرخش است. برای درک بهتر فرض کنید که قطعه روی یک صفحه قرار دارد و حرکت قطعه روی صفحه از طریق اسپیندل کنترل می شود. منظور از محور C، محور اصلی چرخش قطعه روی صفحه است. اگر  روبروی شما یک دیوار قرار داشته باشد، قطعه روی اسپیندل به دیوار متصل است. حرکت قطعه در محور C، چرخش قطعه به سمت چپ و راست است و در واقع به دور خود می چرخد. در تراشکای محور C، ماشین کاری روی قسمت مرکزی و میانی قطعه انجام می شود.

محور Y:  برخلاف محور C که به حرکت قطعه روی اسپیندل اطلاق میشد، محور Y به حرکت بخش turret دستگاه تراش اطلاق می شود. دستگاه تراش cnc بخشی به نام turret دارد. انواع مختلفی از ابزارها روی این بخش نصب می شوند و شما می تونید بر اساس نوع برش مورد نظر خود، از این ابزار ها استفاده کنید. این ابزارها با چرخیدن این بخش در محل تماس با قطعه قرار میگیرند و بر اساس برنامه ای که به آنها داده شده، حرکت می کنند و تغییرات ظاهری در قطعه ایجاد می کنند.

تراشکاری محور Y و C درواقع تراشکاری به تنهایی نیست، ترکیبی از تراش و فرز روی قطعه است که به اصطلاح به آن turn/mill گفته می شود. با اضافه شدن محور Y، یک جهت دیگر در حرکت بخش turret ایجاد می شود. این که چه تعدادی ابزار به این بخش اضافه شود تماما بستگی به شرکت سازنده دستگاه دارد. این تعداد می تواند از 10 تا 20 عدد متغیر باشد. اما به طور کلی این بخش با قدرت 5 اسب بخار و تا دور موتور 3 هزار کنترل می شوند.

تراشکاری CNC

تراشکاری یکی از اموری است که باید با دقت و ظرافت بالایی بهره بگیرد ، تراشکاری CNC بهترین روش تراشکاری است

فرزکاری CNC

دستگاه فرز CNC یک نوع ماشین فرز کاری است که برای فرایند ماشینکاری تحت برنامه‌های کامپیوتری و بصورت هوشمند طراحی شده است

طراحی برش CNC

برای اجرای دقیق در برش برای یک طراحی دقیق از محصول خروجی با ابعاد دقیق داشته باشید ، طراحان راستاد می توانند بهترین گزینه برای طراحی باشند .

مشاوره رایگان با مهندسان راستاد

می توانید با شماره 02166618101 تماس بگیرید

با تراشکاری محورC و Y چه کارهایی می توان انجام داد؟

با استفاده از این دو محور می توانیم تغییرات مورد نظر خود را نه تنها در قسمت میانی سیلندر و استوانه، بلکه در قسمت خارجی و سطحی آن اعمال کنیم.

با تراشکاری در محور C می توان روی قطعه و قسمت های میانی و جلویی آن تغییرات ایجاد کرد. مانند ایجاد یک حفره در وسط یک میله استوانه ای. این کار با چرخیدن قطعه به دور خود انجام می شود. مته دستگاه در نزدیکی قطعه قرار می گیرد و با زمان بندی که در حرکت اسپیندل حول این محور انجام می شود، تمامی طرح ها روی آن پیاده می شود. در واقع حرکت محوری توسط قطعه انجام می شود و بخش تیغه و مته دستگاه فقط در موقعت مناسب نسبت به قطعه قرار می گیرند.

تراشکاری محور Y این اجازه را می دهد که تغییرات را به صورت گریزی از مرکز روی قطعه پیاده کنید. به این معنی که این محور به شما اجازه می دهد تغییرات عمقی روی قطعه خام خود ایجاد کنید. تراشکاری در این دو محور باعث شده تا پیشرفت زیادی در زمینه ماشین کاری از طریق فرز و تراش ایجاد شود. با استفاده از این دو محور انگار دو دستگاه مجزا در یک دستگاه داریم. می توانید با چرخش قطعه خام حول محور خود، و همچنین حرکت مته ها به صورت عمقی داخل آن، قطعات ظریف و دقیقی را در تعداد بالا و به صورت یکسان ایجاد می کند.

 

خدمات تراشکاری محور C و Y

تفاوتی که این نوع تراشکاری دارد، کنترل آن پیچیده تر است. در واقع برنامه ریزی به صورتی انجام شود که از طرفی سرعت و جهت حرکت قطعه را زمان بندی کند، از طرف دیگر عمق، جهت و سرعت حرکت turret را کنترل کند. علاوه بر این موارد، باید انتخاب ابزاری را نیز تنظیم کنید. هدایت و برنامه ریزی دستگاه تراش/فرز با محور Y و C با توجه به پیچیدگی ای که دارد نیازمند دانش و تخصص در این زمینه است.

گروه راستاد با بهره مندی از نیروی متخصص در زمینه دستگاه های cnc، خدمات تراشکاری محور Y و C را با بهترین کیفیت و بالاترین میزان دقت ارائه میدهد. شما می توانید با خاطری آسوده تولید قطعات خود را با استفاده از این دستگاه به اپراتورهای راستاد بسپارید تا محصول کاملا مطابق نیاز و درخواست شما تحویل داده شود.

تماس بگیریدواتساپ