خدمات فرزکاری سه محور

خدمات فرزکاری سه محور

با توجه به اینکه تکنولوژی و سیستم کامپیوتر روز به روز در حال گسترش و پیشرفت است، پای خود را در زمینه صنعت نیز باز کرده است. امروزه با استفاده از برنامه نویسی کامپیوتری و برقراری ارتباط با دستگاه های صنعتی، می توان خروجی بسیار دقیق و سریعی برای تولید قطعات ایجاد کرد. یکی از دستگاه هایی که به لطف این پیشرفت ایجاد شده است، دستگاه فرز است که می تواند با دریافت کد مناسب و در کوتاه ترین زمان، بهترین قطعات را تحویل دهد.

دستگاه cnc چیست

برای اطلاع از نحوه عملکرد نسل جدید دستگاه فرز، بهتر است ابتدا با پایه و اصول آن آشنا شویم. دستگاه فرز یکی از انواع دستگاه های cnc است. عبارت CNC مخفف Computer Numerically Controlled است. کنترل نوع و مشخصات برشی که بر مواد ایجاد می شود، از طریق کدهای عددی انجام می شود که کامپیوتر به دستگاه می دهد. وقتی شما نیاز داشته باشید که قطعه ای را تولید کنید، طرح آن قطعه را در قالب کدهایی به نام G-Code به کامپیوتر متصل به دستگاه می دهید و تنها با زدن دکمه استارت، قطعه شما در زمان کوتاهی آماده می شود.

دستگاه cnc در سه نوع مختلف وجود دارد:

  • دریل CNC
  • تراش CNC
  • فرز CNC

هرکدام از این دستگاه ها برای ایجاد نوع خاصی از برش استفاده می شوند. با این حال، پرکاربردترین دستگاه CNC در حال حاضر، فرز CNC است. که در ادامه توضیح داده می شود.

0 +
پروژه انجام شده
0 +
طراحی های انجام شده
0 +
کارفرما

نمونه کار

خدمات تراشکاری محور Yو C

فرز CNC

دستگاه فرز cnc برای ایجاد برش در متریال خام استفاده می شود. این دستگاه می تواند تمام مواد از پلاستیک گرفته تا تیتانیوم را به قطعات مورد نیاز تبدیل کند. برای اینکه بتوان از یک دستگاه برای برش همه جنس ماده استفاده کرد، متغیرهایی مانند جریان مایع خنک کننده، سرعت چرخش، انتخاب ابزار و … را تنظیم می کنند تا مناسب آن قطعه باشد. مکانیسم عمل این دستگاه به این صورت است که قطعه خام به صورت ثابت روی یک صفحه در دستگاه قرار میگیرد. سپس صفحه می چرخد و حرکت می کند و خود را به دریل تعبیه شده در دستگاه دور و نزدیک می کند. در واقع طرحی که به دستگاه داده می شود مشخص می کند که قطعه خام در چه جهتی می چرخد و با چه زاویه ای نسبت به دریل حرکت می کند.

نوع حرکت و چرخش میز در دستگاه فرز با نام محور شناخته می شود. منظور از محور، میزان قدرت مانور برای جابجایی قطعه روی میز است. به طور معمول، همه دستگاه های فرز می توانند در سه محور x، y و z حرکت کنند. فرز cnc در سه نوع وجود دارد: فرز سه محور، فرز چهار محور و فرز پنج محور.

فرزکاری سه محور

ابتدایی ترین نوع دستگاه فرز cnc، دستگاه فرز سه محور است. در این دستگاه، قطعه ای که روی میز قرار می گیرد در سه چهت حرکت می کند و فرز می تواند در آن برش ایجاد کند. در این دستگاه، ابزار برش که یک فرز است، به صورت ثابت نگه داشته می شود. قطعه روی یک صفحه قرار می گیرد و حرکت آن توسط اسپیندل کنترل می شود. در واقع اسپیندل در جهت های مختلف حرکت می کند و موقعیت قطعه خام را نسبت به فرز تغییر می دهد تا برش دلخواه ایجاد شود. حرکت اسپیندل در سه جهت انجام می شود:

  1. حرکت در جهت محور x: اگر از روبرو به قطعه در دستگاه فرز نگاه کنیم، حرکت به سمت چپ و راست قطعه در جهت محور x است. در واقع، اسپیندل قطعه را به سمت چپ و راست حرکت می دهد و برش فرز در این جهت روی قطعه ایجاد می شود.
  2. حرکت در جهت محور y: از نگاه روبرو، وقتی قطعه نسبت به ما دورتر و یا نزدیک تر شود، حرکت در جهت محور y را تعریف می کند. در واقع، اسپیندل قطعه روی صفحه را عقب و جلو می برد تا فرز بتواند در آن برش ایجاد کند.
  3. حرکت در جهت محور z: حرکت محور z، در واقع حرکت بالا و پایین قطعه است. اسپیندل با حرکت قطعه در این محور، باعث ایجاد برش های عمقی در قطعه می شود.

تراشکاری CNC

تراشکاری یکی از اموری است که باید با دقت و ظرافت بالایی بهره بگیرد ، تراشکاری CNC بهترین روش تراشکاری است

فرزکاری CNC

دستگاه فرز CNC یک نوع ماشین فرز کاری است که برای فرایند ماشینکاری تحت برنامه‌های کامپیوتری و بصورت هوشمند طراحی شده است

طراحی برش CNC

برای اجرای دقیق در برش برای یک طراحی دقیق از محصول خروجی با ابعاد دقیق داشته باشید ، طراحان راستاد می توانند بهترین گزینه برای طراحی باشند .

مشاوره رایگان با مهندسان راستاد

می توانید با شماره 02166618101 تماس بگیرید

سوالات

آیا شما هم سوالی دارید؟

لطفا سؤالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ شما را پیدا نکردید، لطفا به سؤال خود پاسخ دهید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول کاربران

مزایای تراشکاری CNC چیست؟

تفاوت عمده ای که وجود دارد این است که در تراشکاری cnc تمامی فرامین وانجام آنها از طریق برنامه کد نویسی اعداد کبه پردازشگر کامپیوتری دستگاه داده شده به انجام میرسد
ولی در تراشکاری معمولی (منوال) به صورت دستی وتجربی، توسط اپراتور تنظیم وبنابر مهارت تجربی آن انجام می‌گردد.

طراحی برش هزینه دارد ؟

تراش cnc طیف گسترده‌ای در بیشترین صنایع دارا میباشد که قابلیت و امکان تراش، برش.،وفرمدهی وساخت ساده ترین تا پیچیده ترین آنها را در ابعاد کوچک و بزرگ ودر عین حال با کیفیت هر نوع قطعه ای را در غالب هر مجموعه ای دارا میباشد

کاربرد فرزکاری CNC در کدوم صنایع است

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

خدمات فرزکاری سه محور

تکنولوژی به موازات رشد سرسام آور جمعیت پیشرفت کرده است تا بتواند پاسخگوی نیازهای جامعه باشد. قطعات و سیستم های جدیدی روز به روز ایجاد می شوند که به مصرف عموم می رسند. در اینجا، علم به کمک صنعت می آید تا بتواند آنچه در جامعه استفاده می شود را سریعتر در اختیار مردم قرار دهد. دستگاه فرز سه محور cnc یکی از پایه ای ترین دستگاه هایی است که برای ایجاد قطعات مورد استفاده در صنایع مختلف استفاده می شود. اما آنچه از خود این دستگاه بیشتر اهمیت دارد، نحوه استفاده درست از آن است. با توجه به اینکه اصول عملکردی این دستگاه بر اساس کدگذاری و برنامه نویسی کامپیوتری است، باید اپراتور آگاه و با تجربه از آن استفاده کند تا قطعه خروجی دقیقا مطابق نیاز کاربر باشد.

مجموعه راستاد با بیش از 30 سال تجربه در زمینه دستگاه های صنعتی و با تکیه بر دانش روز مهندسی، بهترین خدمات فرزکاری سه محور را ارائه می دهد. راستاد آماده شروع همکاری با تمام تولید کنندگان در سراسر ایران است تا قطعات مورد نیاز آنها را با بیشترین میزان دقت آماده تحویل کند. با توجه به اینکه بیش از 40 نمایندگی فعال در سراسر ایران دارد شما می توانید برای بهره مندی از خدمات راستاد، به نزدیک ترین نمایندگی در ارتباط باشید و از کارشناسان مجموعه کمک بگیرید.

تماس بگیریدواتساپ