خدمات فرز پنج محور

خدمات فرز پنج محور

پیشرفت علم و تکنولوژی  در تمام جنبه های زندگی پای خود را باز کرده است، صنعت نیز یکی از آنهاست. امروزه دستگاه های صنعتی با تکنولوژی روز دنیا ترکیب شده اند و سرعت و دقت تولیدات را به صورت چشمگیری بالا برده اند. از بارزترین این تغییرات، ظهور دستگاه های cnc است که کمک شایانی به تولید قطعات کرده است. یکی از انواع مختلف این دستگاه ها، فرز cnc است که خدمات آن با بالاترین کیفیت در راستاد ارائه می شود.

دستگاه cnc چیست؟

دستگاه های cnc برای بیشترین میزان دقت و کیفیت در تولید قطعات، طراحی شده اند. نقطه تمایز این دستگاه ها، کنترل و اداره فرآیند تغییر در قطعات از طریق الگوریتم ها و برنامه ریزی های کامپیوتری است. به طور کلی، منظور از دستگاه های cnc، آنهایی هستند که بدون دست ورزی انسان کار می کنند و کاملا بر اساس کد نویسی عمل می کنند. عبارت CNC مخفف Computer Numerically Controlled است. به طور کلی، سه نوع دستگاه cnc وجود دارد:

  • تراش cnc
  • دریل cnc
  • فرز cnc

کارکرد همه این دستگاه ها از طریق کدهای کامپیوتری است. برای ایجاد تغییر در یک قطعه خام و تبدیل آن به محصول مورد نیاز، طرح مورد نظر در قالب کدهایی به نام G-code به کامپیوتر داده می شود. در نهایت کامپیوتر، سرعت، مختصات و زمان بندی حرکت قطعه و دستگاه را بر اساس کد ها تعیین می کند تا طرح مورد نظر بر قطعه پیاده شود. با استفاده از این دستگاه می توان در همه جنس مواد اولیه از پلاستیک گرفته تا تیتانیوم، برش و تغییر ایجاد کرد. تنها باید متغیرهای اصلی عملکردی دستگاه را طوری تنظیم کنیم که مطابق متریال اولیه ما باشد.

0 +
پروژه انجام شده
0 +
طراحی های انجام شده
0 +
کارفرما

نمونه کار

خدمات تراشکاری محور Yو C

دستگاه فرز cnc

یکی از دلایلی که از تکنولوژی در صنعت استفاده شده است، بالا بردن سرعت تولید است. جمعیت روز به روز در کل جهان در حال گسترش است و نیاز به تولیدات بسیار بیش از پیش است. به همین دلیل تولید با سیستم های کامپیوتری گره خورده است تا دقت و سرعت بالا رود. همانطور که از اسم آن مشخص است، این دستگاه برای فرزکاری و برش در قطعات خام با استفاده از برنامه های کامپیوتری به کار برده می شود. از بین تمام دستگاه های cnc، فرز cnc پرکاربردترین است. دستگاه فرز به طور کلی در سه نوع وجود دارد:

دستگاه فرز سه محور

دستگاه فرز چهار محور

دستگاه فرز پنج محور

منظور از محور در این دستگاه ها قدرت حرکت قطعه و مته فرز است. قطعه در این دستگاه حداقل در سه محور می تواند حرکت کند. ابتدایی ترین نوع فرز cnc، فرز سه محور است که در محورهای x، y و z قطعه را می تواند حرکت دهد. جهت این محورها دقیقا مطابق محور مختصات ریاضی است.در فرز سه محور، دستگاه فرز ثابت در یک موقعیت قرار دارد و حرکت قطعه از طریق کدهایی که به کامپیوتر داده می شود کنترل می شود. کدهایی که به کامپیوتر داده شده است سرعت، جهت و زمان حرکت قطعه خام را برنامه ریزی کرده و از طریق آن طرح مورد نظر را پیاده می کند. فرزهای چهار و پنج محور کمی از نظر عملکرد پیشرفته تر و پیچیده تر هستند.

دستگاه فرز پنج محور

دستگاه فرز cnc پنج محور پیچیده ترین نوع فرز cnc و پیشرفته ترین آن است. آزادی عمل حرکت قطعه خام در این نوع فرز بسیار بیشتر است و تقریبا در تمامی جهات قابلیت حرکت دارد. تغییراتی که این دستگاه روی قطعات ایجاد می کند ریزتر و دقیق تر از سایر انواع فرز cnc است. ساختار و عملکرد فرز پنج محور به صورت زیر است:

قطعه در این دستگاه در پنج محور حرکت می کند. به این معنی که از 5 جهت می توان در قطعه خام تغییرات ایجاد کرد. محور های حرکت در این دستگاه به شرح زیر هستند:

  • از نمای روبروی قطعه، حرکت بالا و پایین در جهت محور z است.
  • اگر قطعه در مقابل شما به چپ و راست حرکت کند، در جهت محور x در حال حرکت است.
  • در صورتیکه روبروی قطعه باشید و فاصله آن با شما کم و زیاد شود، در جهت محور y حرکت می کند. در واقع حرکت جلو و عقب قطعه در این محور است.

این محورهای حرکت دقیقا مشابه دستگاه های چهار محور هستند. آنچه باعث ایجاد تمایز و آزادی عمل بیشتر در این دستگاه می شود، دو جهت دیگر است که تقریبا می توان گفت حرکت فضایی به قطعه می دهند.

محور b

جهت حرکت در این محور به صورت دورانی است. در دستگاه های پنج محور، پایه نگه دارنده قطعه خام آزادی بیشتری برای چرخش دارد. قطعه خام در این دستگاه روی یک پایه قرار می گیرد که به آن میز گفته می شود. برای درک بهتر این جهت تصور کنید که مقابل میز ایستادید. حرکت قطعه در مقابل شما به صورت نیم دایره به سمت چپ و راست در جهت محور b است. در واقع، میز از طریق یک میله مفصل مانند به دیواره متصل است که یک سر آن دقیقا روبروی شما، و سر دیگر عقب تر قرار دارد و قطعه را به صورت دورانی از سمت چپ به راست حرکت می دهد.

محور c

این محور، پنجمین محور حرکت قطعه در دستگاه فرز پنج محور است. برای درک فضایی بهتر در مورد این جهت، تصور کنید که قطعه خام روی میز و دقیقا مقابل شما قرار دارد. یک محور افقی روبروی خود تصور کنید که از سمت چپ به راست کشیده شده است. حرکت قطعه به صورت دورانی به مرکزیت این محور در جهت c است. در واقع چرخش قطعه به صورت نیم دایره و به سمت عقب و جلو در مقابل شما در این محور است.

مته در این دستگاه نیز مانند نوع سه محور به صورت ثابت قرار دارد و قطعه خام با دور و نزدیک شدن و همچنین تغییر جهت نسبت به مته، طرح مورد نظر را ایجاد می کند.

تراشکاری CNC

تراشکاری یکی از اموری است که باید با دقت و ظرافت بالایی بهره بگیرد ، تراشکاری CNC بهترین روش تراشکاری است

فرزکاری CNC

دستگاه فرز CNC یک نوع ماشین فرز کاری است که برای فرایند ماشینکاری تحت برنامه‌های کامپیوتری و بصورت هوشمند طراحی شده است

طراحی برش CNC

برای اجرای دقیق در برش برای یک طراحی دقیق از محصول خروجی با ابعاد دقیق داشته باشید ، طراحان راستاد می توانند بهترین گزینه برای طراحی باشند .

مشاوره رایگان با مهندسان راستاد

می توانید با شماره 02166618101 تماس بگیرید

سوالات

آیا شما هم سوالی دارید؟

لطفا سؤالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ شما را پیدا نکردید، لطفا به سؤال خود پاسخ دهید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول کاربران

مزایای تراشکاری CNC چیست؟

تفاوت عمده ای که وجود دارد این است که در تراشکاری cnc تمامی فرامین وانجام آنها از طریق برنامه کد نویسی اعداد کبه پردازشگر کامپیوتری دستگاه داده شده به انجام میرسد
ولی در تراشکاری معمولی (منوال) به صورت دستی وتجربی، توسط اپراتور تنظیم وبنابر مهارت تجربی آن انجام می‌گردد.

طراحی برش هزینه دارد ؟

تراش cnc طیف گسترده‌ای در بیشترین صنایع دارا میباشد که قابلیت و امکان تراش، برش.،وفرمدهی وساخت ساده ترین تا پیچیده ترین آنها را در ابعاد کوچک و بزرگ ودر عین حال با کیفیت هر نوع قطعه ای را در غالب هر مجموعه ای دارا میباشد

کاربرد فرزکاری CNC در کدوم صنایع است

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

خدمات فرز پنج محور

همانطور که مستحضر هستید، فرز پنج محور می تواند تغییرات پیشرفته تری در متریال خام ایجاد کند. آزادی حرکت در این دستگاه بسیار بیشتر است. حرکات دورانی باعث می شوند که بتوان تراش های منعطف تر و ظریف تری روی قطعه خام ایجاد کرد. همچنین، طرح های چند بعدی نیز به راحتی و با ظرافت بیشتری توسط این مدل دستگاه پیاده می شوند. از این دستگاه فقط برای تهیه قطعات صنعتی استفاده نمی شود، می توان طرح های فانتزی نیز ایجاد و روی متریال های مختلفی ایجاد کرد و بعنوان مجسمه برای محیط های داخلی و خارجی استفاده کرد.

با توجه به اینکه تعداد محورهای حرکت در این نوع دستگاه فرز بیشتر است، کنترل آن بسیار سخت تر و پیچیده تر است. زیرا کدهای کامپیوتری باید سرعت و مختصات حرکت را برای جهت های بیشتری کنترل و زمان بندی کنند. به همین دلیل مدیریت آن دانش بیشتری نیاز دارد. شما می توانید برای تولید محصولات و قطعات مورد نیاز خود از طریق دستگاه فرز پنج محور با مجموعه راستاد همکاری کنید. ما در راستاد با مهندسان بسیار زبده و آگاهی همکاری می کنیم که به صورت دائم اطلاعات و مهارت خود را به روز رسانی می کنند. از این رو می توانید تولیدات خود را با خاطری آسوده به دستان اپراتورهای دستگاه فرز پنج محور راستاد بسپارید. به دلیل سهولت در دسترسی، نمایندگی های راستاد در سراسر ایران فعال هستند تا با سرعت بیشتری به هموطنان خدمت رسانی کنند.

تماس بگیریدواتساپ