خدمات فرز چهار محور

خدمات فرز چهار محور

علم و تکنولوژی در دنیای امروز حرف اول را می زند. هرچه زمان می گذرد، جهان به سمت سرعت و آسایش بیشتر پیش می رود. بزرگترین قدرت های جهان نیز به واسطه پیشرفتی که در تکنولوژی داشتند و سرعتی که به این دستاوردها رسیدند، مشخص می شوند. دنیا به سمت اتوماسیون و سهولت در انجام تمام امور روزمره پیش می رود. می توان رد پای تکنولوژی را در تمامی زمینه ها مشاهده کرد. یکی از این زمینه ها، صنعت و نحوه استفاده از دستگاه های صنعتی است. با ترکیب کامپیوتر و برنامه نویسی و استفاده از دستگاه های صنعتی برای تولید قطعات، سرعت تولید کنندگان برای تامین نیازهای جامعه نیز به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرده است. یکی از پرکاربردترین دستگاه هایی که در همین راستا ایجاد شده است، دستگاه فرز است.

0 +
پروژه انجام شده
0 +
طراحی های انجام شده
0 +
کارفرما

نمونه کار

خدمات تراشکاری محور Yو C

دستگاه فرز CNC

دستگاه فرز cnc نسل جدید دستگاه های فرز است. تمام برش های ایجاد شده در این دستگاه با پیروی از کدهای کامپیوتری ایجاد می شود. در نتیجه خطای انسانی از آن حذف می شود و قطعات تولید شده با بالاترین میزان دقت تولید می شوند. نقطه تمایز این دستگاه فرز، cnc بودن آن است. عبارت CNC مخفف Computer Numerically Controlled است. به این معنی که اطلاعات و طرح دلخواه در قالب اعداد به کامپیوتر داده می شود. به کدهایی که تعیین کننده طرح دستگاه فرز cnc هستند، G-code گفته می شود. کامپیوتر طرح مورد نظر را در قالب کد و مختصات می خواند، از طریق اتصالی که با سیستم عامل دستگاه فرز دارد، جهت حرکت قطعات را مشخص می کند تا مدل مورد نظر ایجاد شود.

فرز cnc در سه نوع زیر موجود است:

دستگاه فرز cnc سه محور

دستگاه فرز cnc چهار محور

دستگاه فرز cnc پنج محور

دستگاه  فرز چهار محور

ساختار دستگاه فرز چهار محور با نوع سه محور کمی تفاوت دارد. در دستگاه cnc سه محور، فرز به صورت ثابت در یک موقعیت قرار می گیرد و قطعه روی یک صفحه حرکت می کند. در واقع حرکت صفحه و قطعه است که تعیین کننده شکل و طرح ایجاد شده روی دستگاه است و کدی که تعیین کننده طرح قطعه است، حرکات این صفحه را کنترل می کند. همچنین، حرکت در سه محور x، y و z انجام می شود.

در دستگاه فرز چهار محور، علاوه بر حرکت قطعه روی صفحه، فرز نیز حرکت می کند. در نتیجه طراحی آن کمی پیچیده تر است و کدهایی که به کامپیوتر داده می شود، باید علاوه بر حرکت قطعه روی صفحه، حرکات فرز را نیز مدیریت کند. قطعه در این دستگاه به صورت عمودی روی یک صفحه چرخان قرار می گیرد. جهت های حرکت قطعه و مته در دستگاه فرز چهار محور به شرح زیر است:

اگر روبروی قطعه قرار بگیرید، حرکت قطعه به سمت بالا و پایین در جهت محور y است. این حرکت اجازه ایجاد برش های طولی را می دهد.

اگر فاصله قطعه یا مته فرز با شما کم و زیاد شود و حرکت به عقب و جلو باشد، در جهت محور z حرکت کرده است. با این حرکت برش هایی در عمق قطعه ایجاد می شود.

در همان موقعیت نسبت به قطعه، حرکت به سمت چپ و راست قطعه یا مته فرز، در جهت محور x است. این حرکت، برش های افقی یا عرضی را ایجاد می کند.

چهارمین محور که با نام محور A شناخته می شود، حرکت مختص به قطعه است و به صورت چرخشی انجام می شود. در واقع، هنگامی که قطعه روی میز قرار دارد، به دور خود می چرخد و اجازه می دهد که در کناره های قطعه نیز برش ایجاد شود.

تراشکاری CNC

تراشکاری یکی از اموری است که باید با دقت و ظرافت بالایی بهره بگیرد ، تراشکاری CNC بهترین روش تراشکاری است

فرزکاری CNC

دستگاه فرز CNC یک نوع ماشین فرز کاری است که برای فرایند ماشینکاری تحت برنامه‌های کامپیوتری و بصورت هوشمند طراحی شده است

طراحی برش CNC

برای اجرای دقیق در برش برای یک طراحی دقیق از محصول خروجی با ابعاد دقیق داشته باشید ، طراحان راستاد می توانند بهترین گزینه برای طراحی باشند .

مشاوره رایگان با مهندسان راستاد

می توانید با شماره 02166618101 تماس بگیرید

سوالات

آیا شما هم سوالی دارید؟

لطفا سؤالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ شما را پیدا نکردید، لطفا به سؤال خود پاسخ دهید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول کاربران

مزایای تراشکاری CNC چیست؟

تفاوت عمده ای که وجود دارد این است که در تراشکاری cnc تمامی فرامین وانجام آنها از طریق برنامه کد نویسی اعداد کبه پردازشگر کامپیوتری دستگاه داده شده به انجام میرسد
ولی در تراشکاری معمولی (منوال) به صورت دستی وتجربی، توسط اپراتور تنظیم وبنابر مهارت تجربی آن انجام می‌گردد.

طراحی برش هزینه دارد ؟

تراش cnc طیف گسترده‌ای در بیشترین صنایع دارا میباشد که قابلیت و امکان تراش، برش.،وفرمدهی وساخت ساده ترین تا پیچیده ترین آنها را در ابعاد کوچک و بزرگ ودر عین حال با کیفیت هر نوع قطعه ای را در غالب هر مجموعه ای دارا میباشد

کاربرد فرزکاری CNC در کدوم صنایع است

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

خدمات فرز چهار محور

همانطور که پیشتر متوجه شدیم، فرز cnc چهار محور اجازه تولید قطعاتی را می دهد که می توان از کناره ها نیز در آن تغییرات ایجاد کرد. این قطعات یکی از پیشرفته ترین و پرکاربردترین ها هستند و تقریبا در تمامی صنایع از آنها استفاده می شود. با توجه به اینکه جهت اعمال تغییرات در این دستگاه بیشتر است، برنامه ریزی پیشرفته تری نیز دارد. کدگذاری در این دستگاه باید علاوه بر حرکت قطعه روی میز، حرکت مته را نیز کنترل کند. در واقع هر دو بخش مته و قطعه باهم و به صورت برنامه ریزی شده حرکت می کنند تا بتواند طرح مورد نظر را روی قطعه ایجاد کند. به همین دلیل، دستگاه فرز چهار محور پیچیده تر از نوع 3 محور است و قطعا کنترل و هدایت آن نیز، نیاز به دانش بیشتری دارد.

شما می توانید برای اطمینان از دریافت قطعه ای که به طور کامل مطابق درخواست و نیاز شما باشد، تولیدات خود را به مجموعه راستاد بسپارید. راستاد با پشتوانه چند ده ساله در زمینه دستگاه های صنعتی، فعالیت خود را در فضای وب گسترش داده است تا بتواند دسترسی راحت تری برای همه هموطنان ایجاد کند. بعلاوه، این مجموعه بیش از 40 شعبه فعال در سراسر ایران دارد تا قادر به ارائه سریع تر خدمات در جای جای ایران باشد. تمامی افراد فعال در این مجموعه، دانش زیادی در زمینه دستگاه های صنعتی دارند و اطلاعات خود را به صورت مداوم به روزرسانی می کنند تا بتوانند با جدیدترین دستگاه هایی که روانه بازار شده کار کنند و خدمات خود را با بهترین کیفیت و بالاترین سرعت، ارائه دهند. شما می توانید با کارشناسان راستاد ارتباط برقرار کنید تا به طور کامل در مورد نحوه همکاری شما را راهنمایی کنند.

تماس بگیریدواتساپ