مزایای ماشینکاری CNC برای صنعت حمل و نقل

ماشینکاری CNC برای صنعت حمل و نقل

ماشینکاری CNC برای چندین دهه سهم عمده ای در رشد صنعت تولید داشته است. این امر به حدی رایج شده است که ماشین‌های دستی را کم و بیش غیرفعال کرده است. کارگاه ها و صنایعی که از ماشین‌های دستی استفاده می‌کنند به سادگی نمی‌توانند سرعت و دقت ماشین‌های CNC را دنبال کنند.

صنعت حمل و نقل به دلیل نرخ تولید فوق العاده بالا شهرت دارد. یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو، گروه فولکس واگن، در سال 2017، 10.9 میلیون خودرو در سراسر جهان تولید کرد که معادل 29000 خودرو در روز است. این فقط با ماشین های پیشرفته و با سرعت بالا مانند CNC امکان پذیر است.

این مقاله یک نمای کلی از مزایای ماشینکاری CNC برای صنعت حمل و نقل ارائه می دهد. ما روی صنعت خودرو تمرکز خواهیم کرد، زیرا این صنعت اغلب با پیشرفت های تکنولوژیکی پیشرو است. با این حال، حمل و نقل ریلی و جاده ای سنگین نیز از کاربران بزرگ خدمات ماشینکاری CNC هستند.

ماشینکاری CNC برای صنعت حمل و نقل

مزایای ماشینکاری CNC در صنعت حمل و نقل

برای درک اینکه چرا ماشینکاری CNC برای موفقیت در صنعت بسیار مهم است، مهم است که مزایای این فناوری را در نظر بگیرید. یک خط تولید معمولی خودرو با نرخ تولید بسیار بالا، ثبات و کاهش هزینه مشخص می شود. برخی از مزایای کلیدی این فناوری در زیر ذکر شده است.

 1. اتوماسیون

دستگاه های CNC را می توان به گونه ای تنظیم کرد که یک قطعه خاص را در 24 ساعت شبانه روز بدون استراحت یا شکایت تولید کند. این امر باعث صرفه جویی در نیروی کار می شود، زیرا یک اپراتور نیازی به مراقبت مداوم از دستگاه ندارد و اغلب می تواند چندین ماشین را به طور همزمان اجرا کند. سطح اتوماسیون را می توان با استفاده از بازوهای رباتیک برای حذف قطعات تمام شده از CNC و بارگیری مواد جدید با دخالت اندک انسان، حتی فراتر برد. تنها در صورت بروز خطا از یک نیروی انسانی خواسته می شود که کمک کند.

 

 1. دقت و درستی

با توجه به ماهیت ماشین ها، آنها می توانند قطعات منسجم و دقیق را بدون انحراف و خطای قابل توجه تولید کنند. هر گونه انحراف کوچکی که به محض شروع فرسودگی ماشین‌ها رخ می‌دهد، معمولاً در فرآیند کنترل کیفیت قرار می‌گیرد. این منجر به سیستمی می شود که قطعات با کیفیت ثابتی تولید می کند. این بدان معنی است که هر وسیله نقلیه ای که از خط تولید خارج می شود تقریباً مشابه قبل و بعد از آن خواهد بود. این در یک محیط تولید انبوه بسیار مهم است، زیرا هر مشتری باید تجربه یکسانی با محصول داشته باشد.

 

 1. سرعت

ماشین‌های CNC می‌توانند با سرعت بسیار بالایی کار کنند که دستیابی به آن با دست انسان غیرممکن است. در تنظیمات خط تولید، سرعت بسیار مهم است. سرعت بیشتر به معنای تولید بیشتر است و تولید بیشتر به معنای هزینه کمتر برای مشتری نهایی است. سرعت اغلب توسط مواد مورد استفاده و پیچیدگی قطعه محدود می شود.

 

قطعات CNC در صنعت حمل و نقل

وسایل نقلیه از طیف گسترده ای از اجزا تشکیل شده اند که تقریباً با استفاده از هر فرآیند تولیدی از ریخته گری و قالب گیری تزریقی گرفته تا شکل دهی خلاء ایجاد می شوند. برخی از اجزای کلیدی خودرو که معمولاً در ماشین‌های CNC ساخته می‌شوند عبارتند از:

 • شفت ها
 • نگهدارنده سوپاپ
 • بلوک های موتور
 • پیستون ها
 • Timing covers
 • بوشینگ ها
 • عملیات ماشینکاری ثانویه در ریخته گری
 • موارد انتقال
 • چرخ دنده ها
 • سیستم های ترمز

این فهرست به هیچ وجه جامع نیست، بلکه صرفاً نمای کلی از مجموعه انواع مختلف قطعاتی که ماشین‌های CNC می‌توانند برای تولید آنها در صنعت حمل‌ ونقل استفاده شوند، ارائه می‌دهد.

لازم به ذکر است که از ماشینکاری CNC برای ساخت ابزار برای سایر فناوری های ساخت نیز استفاده می شود. این می‌تواند شامل قالب‌گیری بسیار پیچیده برای سیستم‌های قالب‌گیری تزریقی تا ایجاد قالب برای ماشین‌های شکل‌دهی خلاء باشد.

ماشینکاری CNC برای صنعت حمل و نقل

جمع بندی ماشینکاری CNC برای صنعت حمل و نقل

ماشین‌های CNC طیف وسیعی از قابلیت‌ها را دارند و می‌توانند هر چیزی از یک شفت ساده گرفته تا یک پره توربین چند سطحی را بسازند. این ماشین‌ها کلید رشد سریع سرعت و کیفیت تولید بوده‌اند و همچنان بر بخش تولید صنعت حمل‌ونقل تسلط خواهند داشت.

با افزایش سریع پرینت سه بعدی فلزی در بخش خودرو، بسیاری فکر می کنند که زمان استفاده از ماشین های CNC سنتی تقریبا به پایان رسیده است، با این حال، حتی گران ترین چاپگر سه بعدی فلزی نیز نمی تواند سرعت و دقت یک دستگاه CNC را تکرار کند.  ماشین‌های CNC در ارتباط با این پرینترهای فلزی برای انجام عملیات تکمیلی روی قطعات عمل می‌کنند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیریدواتساپ