چه صنایعی از ماشینکاری CNC استفاده می کنند؟| ماشینکاری cnc در صنعت

چه صنایعی از ماشینکاری CNC استفاده می کنند؟

صنایع متقاضی ماشینکاری cnc


ماشینکاری کنترل عددی کامپیوتری (CNC) بسیاری از قطعات پیچیده مورد نیاز صنایع مختلف را ایجاد می کند. در حالی که تولید انبوه برای برخی از صنایع کاربرد دارد، بسیاری از صنایع به قطعات سفارشی نیاز دارند. بسیاری از شرکت ها به دنبال ماشینکاری CNC برای تولیدات و فرآیندهای خود هستند تا بتوانند طرح های دقیق را دنبال کنند و قطعات دقیق را با نرم افزار کامپیوتری بسازند. چندین صنعت، از حوزه پزشکی گرفته تا حمل و نقل، به ماشینکاری قطعات متکی هستند. به لطف پیشرفت کامپیوترها و ماشین‌ها، فرآیند ماشین‌کاری CNC در صنعت اجازه می‌دهد تا طرح‌های سفارشی پیچیده‌تری نسبت به سایر روش‌های تولید ایجاد شود. در این مقاله جامع، با تمامی جنبه های کاربردی ماشینکاری cnc و مصارف آن در مهم ترین صنایع آشنا می شویم تا به حیاتی بودن این دستگاه های پرکاربرد در انواع صنایع پی ببریم.

چه صنایعی از ماشینکاری CNC استفاده می کنند؟

ماشینکاری CNC چگونه کار می کند

ماشینکاری CNC فرآیند استفاده از نرم افزار کامپیوتری برای هدایت ماشین ها، گرفتن یک طرح مجازی و تبدیل آن به یک محصول سه بعدی و ملموس است. این فرآیند، شکلی از تولید کاهشی است، به این معنی که پروژه‌ها با بلوک‌هایی از مواد خام شروع می‌شوند که ماشین‌ها برای ایجاد طرح مورد نظر، روی این مواد خام انواع برش و تراشکاری را اعمال می کنند. برنامه نویسی کامپیوتری به کل فرآیند و همچنین به متخصصان کمک می کند تا محصولاتی را با دقت طراحی فوق العاده بسازند.

یک پروژه CNC با ایجاد یک طرح با استفاده از نرم افزار طراحی به کمک کامپیوتر یا computer-aided design (CAD) شروع می شود. طراحان می‌توانند تقریباً هر شیئی را با نرم‌افزار سه‌بعدی بسازند، اما باید هر گونه مشخصات مواد یا محدودیت‌های دستگاه CNC را در نظر داشته باشند، در غیر این صورت احتمال ایجاد قطعه‌ای که با طراحی آن ها مطابقت ندارد را خواهند داشت.

برنامه نویس از نرم افزار CAD برای تغییرات دیجیتالی طرح در قالبی استفاده می کند که کامپیوتر دستگاه CNC می تواند آن را درک کند. ماشین‌کاران مطمئن می‌شوند که دستگاه CNC ابزار مناسبی برای کار دارد و مواد انتخاب شده را در دستگاه قرار می‌دهند. در نهایت، برنامه CNC به دستگاه می گوید که محصول را بر اساس طرح ایجاد کند.

در حالی که کامپیوتر‌ها بخش عمده‌ای از تولید را به تنهایی انجام می‌دهند، نیروی انسانی به عنوان ماشین‌کار همچنان در این فرآیند ایفای نقش دارند. طراحی‌های پیچیده یا انواع مختلف ماشین‌ها ممکن است به ماشین‌کاران نیاز داشته باشند که عملیات را متوقف کنند و برخی از قطعات را هر از چند گاهی بچرخانند. ماشینکاری همچنین ممکن است تنها اولین مرحله تولید باشد و برای اتمام کار نیاز شود که نیروی انسانی، فرآیند را به صورت دستی پیش ببرد.

کل فرآیند ماشینکاری CNC را می توان به سرعت تکمیل کرد، زیرا ماشینکاران می توانند نقشه های CAD را در عرض چند روز ایجاد کنند. در صورت نیاز، تغییر طرح‌های CAD آسان است، بنابراین ساخت، آزمایش و تنظیم مدل‌های سه بعدی یا نمونه‌های اولیه نسبتاً سریع و ساده پیش می رود. همچنین، برش از بلوک های مواد موجود یک فرآیند سریع است. علاوه بر این، ماشین‌های CNC می‌توانند بخشی از یک خط مونتاژ باشند، بنابراین ماشین‌های متعدد می‌توانند با هم کار کنند و به طور کارآمد بسیاری از محصولات یا همه قطعات را برای یک محصول به طور همزمان تولید کنند.

 

قابلیت های ماشین آلات CNC

ماشین‌کاران می‌توانند از ماشین‌های CNC برای تولید بسیاری از طرح‌های محصول، از اشکال استاندارد گرفته تا اشیاء با خطوط مخروطی و خطوط ترکیبی استفاده کنند. صنعت ماشین‌کاری CNC می‌تواند بزرگترین یا کوچک‌ترین کارهای شما، از ساخت قطعات بزرگ گرفته تا حجاری قطعات دقیق و سپس تکمیل آن‌ها با عملیات مکمل ثانویه را انجام دهد. فرآیند خودکار امکان ثبات کیفیت را فراهم می کند و اطمینان حاصل می کند که همه محصولات یکسان هستند، حتی در سطوح تولید انبوه.

ماشینکاری CNC همچنین به طور منحصر به فردی برای ایجاد نمونه های اولیه محصول مجهز شده است. با نمونه سازی سریع، می توانید یک محصول نمونه را به سرعت و کارآمد ماشینکاری کنید، سپس آن را بازرسی و آزمایش کنید تا از قابلیت استفاده قبل از شروع تولید انبوه اطمینان حاصل کنید. ماشین‌کاری سریع قطعات با نرم‌افزار دقیق به شما صرفه جویی در زمان در طی فرآیند تولید، می‌دهد تا طرح‌های دقیق را در طول آزمایش و ساخت پیاده‌سازی کنید و می‌تواند میزان ضایعات شرکت شما را کاهش دهد.

ماشینکاری CNC همچنین امکان تولید همه کاره را فراهم می کند، زیرا می توانید از مواد مختلفی برای ساخت قطعات با مشخصات دقیق مورد نیاز خود استفاده کنید. بسیاری از پروژه ها می توانند از این سطح از دقت بهره مند شوند، از جمله ایجاد قطعات سفارشی یا قطعات جایگزین نادر.

اگرچه بسیاری از مردم ماشین‌کاری را با فلز مرتبط می‌دانند، ماشین‌کاران با موفقیت قطعاتی را از مواد دیگر مانند فنولیک‌ها، پلاستیک‌ها، فوم سخت و فوم حکاکی می‌سازند. این مواد جایگزین، تطبیق پذیری ماشین‌کاری را افزایش می‌دهند و شامل گزینه‌هایی می‌شوند که مقاوم در برابر آب، ماندگاری طولانی، نارسانا یا ویژگی‌های دیگری هستند که در فلزات یافت نمی‌شوند.

ماشینکاری CNC از چندین نوع دستگاه استفاده می کند. فرزکاری، ماشینکاری پیچ و تراشکاری ماشینی به روشهای مختلفی عمل می کنند، ابزارها یا مواد را می چرخانند. اپراتورها روش های ماشینکاری را بر اساس دقت مورد نیاز محصول و محتوای مورد استفاده، انتخاب می کنند. گزینه های آنها عبارتند از:

 • ماشین تراشکاری: ماشین های تراش، مواد را تحت کنترل کامپیوتری می چرخانند. روش تراشکاری ماشین، تولید انبوه قطعات سفارشی را امکان پذیر می کند.
 • ماشینکاری اسکرو: ماشینکاری اسکرو نیاز به یک راه اندازی متخصص دارد. علیرغم زمان اضافی مورد نیاز، ماشینکاری اسکرو قطعات دقیقی را تولید می کند که می تواند به اندازه 0.005 اینچ باشد.
 • ماشین فرزکاری: فرز ماشینی ابزارها را در اطراف قطعه می چرخاند و از ابزارهای متعددی برای ساخت قطعات بسیار دقیق استفاده می کند.

 

صنایع متقاضی ماشین آلات CNC

دقت در موارد مرگ و زندگی، مانند مواردی که در صنایع دفاعی، هوافضا، پتروشیمی و دفاعی رخ می دهد، بیشترین اهمیت را دارد. شرکت‌ها در این بخش‌ها به بالاترین دقت در قطعات خود نیاز دارند، زیرا خرابی قطعات می‌تواند جان افراد را به خطر بیندازد. ماشین‌کاری CNC می‌تواند به سطوحی از دقت لازم برای نجات جان انسان‌ها دست یابد.

برخی از تولیدکنندگان ممکن است ماشین آلات خود را برای تولید محصولات مورد نیاز خود داشته باشند. ماشین‌های مختلف از تکنیک‌های مختلفی برای کار با مواد متنوع بر اساس نیاز هر بخش برای قطعات خود استفاده می‌کنند. همچنین این انتخاب وجود دارد که شرکت‌ها تصمیم می‌گیرند با شرکت‌های حرفه‌ای ماشین‌کاری CNC برای ساخت قطعات خود همکاری کنند.

با استفاده از ماشین و مواد مناسب برای کار، ماشین‌کاران CNC می‌توانند به طیف گسترده‌ای از صنایع خدمت کنند. هر یک از این صنایع نیازهای خاص خود را دارند، به این معنی که تمام استفاده‌های ماشین‌کاری CNC برای هر کسب‌وکاری جواب نمی‌دهد. حتی شرکت‌هایی در همان صنعت ممکن است کاربردهای متفاوتی برای ماشین‌کاری CNC در جایگاه‌های خود پیدا کنند.

 

 1. ماشینکاری CNC در صنعت پزشکی

حوزه پزشکی به محصولات سفارشی و با کیفیت برای مطابقت با نیازهای مختلف بیماران متکی است. با این حال، این صنعت همچنین از بسیاری از وسایل یکبار مصرف برای محافظت از بیماران در برابر ابتلا به عفونت ها یا بیماری ها در حین دریافت مراقبت های پزشکی استفاده می کند. کسب و کارهای پزشکی به حجم بالایی از قطعات دقیق نیاز دارند تا نیازهای بیماران خود را برآورده کنند و امکانات آنها را با وسایل ضروری تامین کنند. گاهی اوقات، شرکت ها ممکن است قبل از شروع تولید کامل، نمونه های اولیه را درخواست کنند، به خصوص هنگام آزمایش ایده های جدید. نمونه های اولیه در زمینه پزشکی بسیار مهم هستند، زیرا متخصصان باید قبل از استفاده از محصولات با بیماران از عملکرد خوب آنها اطمینان حاصل کنند.

در سال های اخیر، انواع مختلف دستگاه های CNC به خوبی با نیازهای حوزه پزشکی سازگار شده اند. با توجه به تنوع مواد و دستگاه های موجود، کارکنان پزشکی می توانند طیف گسترده ای از قطعات را از طریق ماشینکاری CNC ایجاد کنند، از جمله:

 • ایمپلنت ها
 • دستگاه های ام آر آی
 • دستگاه های Orthotic
 • قطعات الکتریکی
 • محفظه های الکترونیکی برای دستگاه های مانیتورینگ
 • تجهیزات تحقیقاتی
 • انواع محافظ و شیلد درابعاد مختلف
 • بسته بندی استریل سفارشی
 • قطعات ساخته شده از پلاستیک حرارت دیده
 • تجهیزات پزشکی

از مزایای ماشین های CNC در زمینه پزشکی می توان به توانایی ساخت قطعات سفارشی با سرعت بالا اشاره کرد. هنگام ایجاد طرح های فردی، نرم افزار CNC به مهندسان این امکان را می دهد که قبل از ماشینکاری، تمام جنبه های قطعه را به صورت سه بعدی ببینند. این فرآیند تضمین می کند که هر جزء دارای ابعاد دقیقی است که برای عملکرد صحیح نیاز دارد. قطعاتی که در کنار هم قرار می‌گیرند باید کمترین میزان خطای ممکن را داشته باشند، زیرا مشکلات می‌تواند منجر به اختلال در عملکرد دستگاه و تشخیص اشتباه پزشکی شود.

ماشینکاری cnc در صنعت پزشکی

 

 1. ماشینکاری CNC در صنعت هوافضا

دستگاه‌های صنعت هوافضا با شرایط مختلفی از جمله سرعت بالا، جریان هوای سریع و فشار شدید هوا مواجه می‌شوند. برای جلوگیری از آسیب هواپیما، مهندسان باید هر جزء را با دقیق ترین ابزار و قطعات بسازند. حتی یک اشتباه کوچک می تواند جریان هوا را تحت تاثیر قرار دهد و باعث کشش یا افزایش سایش قطعات شود.

ماشینکاری CNC هوافضا باید الزامات بسیار دقیقی را برآورده کند، مانند تلورانس هایی به اندازه 0.00004 اینچ. ماشین‌کارها باید با مواد استاندارد صنعتی فوق‌العاده بادوام مانند تیتانیوم، آلومینیوم، نیکل و برخی پلاستیک‌ها به چنین تلورانس‌هایی پایبند باشند.

صنعت هوافضا و هوانوردی از قطعات مختلفی برای هواپیما و دستگاه های خدمات هواپیما استفاده می کند، از جمله:

 • منیفولدها (Manifolds)
 • ایرفویل ها (Airfoils)
 • بوشینگ ها (Bushings)
 • کانکتورهای الکتریکی (Electrical connectors)
 • Landing gear parts
 • آنتن ها
 • مواد سرکوب کننده فرکانس رادیویی (Radiofrequency suppression materials)

صنعت هوافضا با استفاده از ماشین‌کاری CNC برای ایجاد قطعات، قطعات سفارشی‌سازی شده‌ای را که نیاز دارد را با تلورانس‌های بسیار سخت، دریافت می‌کند. بدون توانایی طراحی و ساخت اجزای دقیق، صنعت هوا و فضا می توانست به سطح فناوری فعلی خود هرگز نرسد. داشتن ابزاری آسان برای ایجاد قطعات آزمایشی برای ایمنی و موفقیت آینده بسیار مهم است.

ماشینکاری CNC همچنین یک روش ایده آل برای ساخت نمونه های اولیه قطعات هوافضا است. مشاهده تصویر سه بعدی در رایانه به مهندس این امکان را می دهد که عملکرد قطعه را آزمایش کند و در صورت لزوم تغییرات سریع را انجام دهد. پس از نهایی شدن، مهندسان می توانند فرآیند ماشینکاری CNC را برای تولید سریع قطعه آغاز کنند. گذر از تولید انفرادی به تولید انبوه قطعات برای صنعت هوانوردی یا هوافضا با استفاده از ماشین‌های CNC در طول فرآیند ساده می‌شود.

ماشینکاری cnc در صنعت هوافضا

 

 1. ماشینکاری CNC در صنعت حمل و نقل

بسیاری از قطعات صنعت هوانوردی مانند موتورها نیز ممکن است در صنعت حمل و نقل استفاده شوند. تحقیق و آزمایش محصول به همان اندازه که برای صنعت هوا و فضا حیاتی است، برای بخش حمل و نقل نیز حیاتی می باشد، زیرا بر ایمنی و توانایی افراد برای سفر تأثیر می گذارد. طراحان خودرو باید نمونه های اولیه قطعات فیزیکی را آزمایش کنند تا بدانند چگونه طرح ها و مدل های اصلی خود را برای نتایج بهتر تغییر دهند. ماشینکاری CNC به مهندسان این امکان را می دهد که نمونه های اولیه ایجاد کنند، عملی بودن آنها را آزمایش کنند و در نهایت طرحی با مشخصات دقیق مورد نیاز خود ایجاد نمایند.

وسایل نقلیه حمل و نقل به قطعات مستحکمی نیاز دارند که به اندازه کافی قوی باشند تا محموله های سنگین را در فواصل دورتر جابجا کنند. صنعت حمل و نقل ممکن است برای ساخت قطعات مورد استفاده در وسایل نقلیه مختلف به ماشین های CNC متفاوت نیاز داشته باشد، مانند:

 • کشتی های حمل و نقل
 • قطارهای باری
 • راه آهن مسافری
 • کامیون های حمل و نقل 18 چرخ
 • وسایل نقلیه مسافربری

در حین استفاده در قطارهای پرسرعت، سرعت‌های سریع فشار بیشتری به وسیله نقلیه وارد می‌کند و به دقت بهتری در نصب قطعات مورد استفاده در واگن‌ها و موتورهای قطار نیاز دارد.

از آنجایی که ماشین‌های CNC می‌توانند از چندین نوع مواد قطعات بسازند، می‌توانند همه چیز را از ترمز گرفته تا قطعات موتور و حتی ابزار بسازند. همانطور که خودروهای سواری برای کارآمدتر شدن در حال تکامل هستند، وسایل نقلیه باری در صنعت حمل و نقل نیز با تغییرات مشابهی روبرو هستند. برای دستیابی به تغییرات سریع مورد نیاز برای یک سری آزمایش، مهندسان می‌توانند از طرح‌های ماشین‌کاری CNC برای تسریع فرآیند تحقیق، توسعه و ساخت سریع‌تر وسایل نقلیه و قطعات لازم استفاده کنند.

ماشینکاری cnc در صنعت حمل و نقل

 

 1. ماشینکاری CNC در صنعت نفت و گاز

صنعت پتروشیمی از ماشین آلات بزرگ برای پالایشگاه ها و دکل های حفاری استفاده می کند. این خط کار بر قطعات ماشینکاری شده با نصب دقیق متکی است. بدون تناسب کامل، مشکلاتی مانند نشتی سوپاپ، خرابی پیستون یا نقص سیلندر ممکن است ایجاد شود. برای دستیابی به امکانات کارآمد، شرکت های پتروشیمی به قطعات ساخته شده از دقیق ترین ماشین آلات CNC نیاز دارند.

دکل های حفاری محل دیگری است که قطعات باید تحمل بالایی داشته باشند. بر خلاف سایر تاسیسات، دکل های حفاری در مناطق ایزوله کار می کنند. اگر یک قطعه ماشین کاری شده با CNC آنطور که باید کار نکند، تعویض یا تعمیر آن ممکن است چند روز از تولید را به تعویق بیاندازد. قطعاتی که برای استفاده در دکل ها تولید می شوند، باید در اولین بار به خوبی کار کنند و حتی در صورت وجود نمک پاشی از دریا، گرد و غبار از صحرا یا برف از دشت های شمالی، عملیات را به خوبی در آینده ادامه دهند.

قطعات مورد استفاده در صنعت نفت و گاز که ماشین‌کاری CNC می‌تواند تولید کند شامل قطعات خطوط لوله، پالایشگاه‌ها و دکل‌ها می‌شود، از جمله:

 • پین ها
 • میله ها
 • سوپاپ ها
 • پیستون ها
 • سیلندرها
 • مته

صنعت نفت و گاز با سرعتی در حال حرکت است که نیاز به چرخش سریع و گاه به گاه پردازش قطعات با حجم بالا دارد. مزایای صنعت ماشین آلات CNC برای این بخش شامل توانایی ایجاد محصولات تخصصی برای بخش های مختلف صنعت است. علاوه بر این، عملیات CNC می تواند قطعات بزرگ یا کوچک را برای صنعت و همچنین قطعات مورد نیاز برای چرخ دنده های الکترونیکی تولید کند که به طور فزاینده ای در بخش نفت و گاز مورد استفاده قرار می گیرند.

ماشینکاری cnc در صنعت پتروشیمی

 

 1. ماشینکاری CNC در صنایع نظامی و دفاعی

مانند صنعت نفت و گاز، بخش دفاعی به قطعات بادوام نیاز دارد که حتی در سخت‌ترین محیط‌ها مقاومت کند. ارتش، ارگان بسیار بزرگی است که بخش های زیادی را در بر می گیرد. محصولات و قطعات ایجاد شده برای دفاع ممکن است شبیه به صنایع دیگر مانند صنایع هوایی، الکترونیک، دریایی، حمل و نقل و پزشکی به نظر برسد. بخش دفاعی به قطعات دقیقی نیاز دارد مانند:

 • اجزای ارتباطات
 • اجزای حمل و نقل
 • الکترونیک
 • قطعات هواپیماهای جنگی

اقدامات امنیتی بالا مستلزم محرمانه بودن رویه ها و محصولات دقیق مورد استفاده در ساخت تجهیزات نظامی است. با این حال، این بخش می تواند با استفاده از ماشینکاری CNC از مزایایی مانند ارتقاء کارآمد، قطعات بادوام ساخته شده از مواد سخت و تولید انبوه قطعات تایید شده که نیاز به تلرانس دقیق دارند، بهره مند شود. ارتش از جمله صنایعی است که دارای ماشین آلات CNC است که ممکن است نیاز به ارتقاء منظم دستگاه داشته باشد. ماشین‌کاری دقیق و قابلیت‌های نمونه اولیه این امکان را به بخش دفاعی می‌دهد تا از آخرین فناوری استفاده کند و بهترین حفاظت از وطن را تامین کند.

ماشینکاری cnc در صنعت نظامی

 

 1. ماشینکاری CNC در صنعت الکترونیک

در حالی که ماشین‌کاری می‌تواند قطعات بزرگ ایجاد کند، به عنوان گزینه‌ای برای طراحی اجزای کوچک مانند مواردی که صنعت الکترونیک استفاده می‌کند، عالی است. پیشرفت‌های فن‌آوری مدرن به قطعات کوچک و سبک وزن و دستگاه‌هایی با نسبت‌های دقیق لیزری زیر 10 میکرومتر تکیه می‌کنند که ماشین‌کاری CNC می‌تواند همه آنها را ارائه دهد.

علاوه بر اجزای رایج دستگاه های الکتریکی، صنعت الکترونیک نیز به ظرفیت ایجاد قطعات ارتباطی نیاز دارد. قطعات ارتباطی می توانند از وسایل ارتباطی در برابر تداخل سایر وسایل الکترونیکی محافظت کنند. آنها همچنین اتصالات الکتریکی بین قطعات را فراهم می کنند، از جمله:

 • Heat sinks
 • عایق الکتریکی
 • محفظه های تقویت کننده
 • محافظ تداخل فرکانس رادیویی

قطعات کوچکتر به تلورانس های سخت تری نیاز دارند. قطعات الکترونیکی و سایر قطعات الکتریکی نیاز به ماشینکاری میکرو بدون خطا دارند. انسان ها به تنهایی قادر به دستیابی به چنین سطوح دقت نیستند. استفاده از رایانه برای برش و کنترل ابزارهای ماشینکاری، دقت ممکن را هنگام ایجاد اجزای کوچک در ابعاد میکرو افزایش می دهد. صنعت الکترونیک موفقیت خود را مدیون دقت برتر تولید شده توسط ماشینکاری CNC است.

ماشینکاری cnc در صنعت الکترونیک

 

 1. ماشینکاری CNC در صنایع دریایی

صنعت دریایی موفقیت خود را مدیون قطعات مختلف ماشینکاری CNC است که استفاده می کند. بسیاری از عناصر کشتی نیاز به مواد یا اشکال غیرعادی دارند و ماشینکاری روشی عالی برای برآورده کردن این نیازها با حداقل تلاش است.

برخلاف سایر بخش‌ها، صنایع دریایی به درجه بالایی از مقاومت در برابر آب در تولیدات خود نیاز دارد، زیرا اکثر اجزا یا در معرض مستقیم آب قرار می‌گیرند یا در معرض رطوبت اطراف اقیانوس‌ها، دریاچه‌ها و رودخانه‌ها قرار دارند که می‌تواند قطعات را فرسوده کند. بیشتر وسایل الکترونیکی در محیط های مرطوب یا خیس به خوبی کار نمی کنند. با این حال، محصولات دریایی به قطعات الکتریکی مقاوم در برابر آب متکی هستند. وسایل الکترونیکی روی کشتی‌ها به ملاحظات خاصی نیاز دارند، مانند محفظه‌هایی برای جلوگیری از تداخل آب با فرآیندهای الکتریکی. علاوه بر این، قطعات مورد استفاده در اقیانوس یا نزدیک آن باید در برابر خوردگی مقاوم باشند، زیرا آب شور به راحتی می تواند مواد نامناسب را فرسایش دهد.

کاربردهای دریایی نیز به درجه بالایی از قابلیت حمل و دوام نیاز دارند. قطعات باید بتوانند برای مدت طولانی دوام بیاورند و در برابر سایش و آسیب مقاومت کنند، زیرا کشتی‌های خارج از دریا ممکن است قبل از بازگشت به خشکی برای تعمیر، مدت زیادی منتظر بمانند. ماشین‌کاری CNC می‌تواند به تولید قطعات با دوام طولانی کمک کند و آن‌ها را مطابق با مشخصات طراحی دقیق تولید کند، به طوری که آنها به طور محکم و بدون نقص با هم کار ‌کنند. برخی از این اجزا عبارتند از:

 • محفظه های عایق
 • قطعات الکترونیکی
 • اجزای موتور
 • پروانه ها
 • قالب های اولیه
 • سایر قطعات سازنده قایق و کشتی

CNC از طریق توانایی خود در ساخت قطعات سفارشی، به صنعت دریایی سود می رساند. چه برای قایق های کوچک و چه برای کشتی های حمل و نقل صنعتی، قطعات قایق ممکن است به مشخصات سفارشی متناسب با نیاز کاربر، نیاز داشته باشند. با تطبیق پذیری ماشینکاری CNC، مهندسان می توانند بسته به ماشین آلات موجود، قطعات بزرگ و کوچک بسازند. فوم های دریایی طیف وسیعی از انواع، از جمله پلی اورتان سخت و پلی یورتان ترموپلاستیک را دارند که مهندسان می توانند از آنها برای ایجاد قطعات مقاوم در برابر آب، سبک و بادوام برای قایق ها استفاده کنند.

ماشینکاری cnc در صنعت دریایی

 

انتخاب مواد CNC

ماشینکاری CNC برای چندین صنعت سودمند است و هر کاربرد برای بهترین نتایج به مواد خاصی نیاز دارد. محدود کردن همه گزینه ها و گزینش مناسب ترین مواد، به ماشین آلات کمک می کند تا بهترین نتیجه را برای تولید محصولات خود بگیرند. برخی از مواد رایج مورد استفاده در صنایع فوق برای ساخت محصولات و نمونه های اولیه عبارتند از:

 

پلاستیک ها

پلاستیک ها طیف وسیعی از مواد را ارائه می دهند که در بسیاری از صنایع همه کاره هستند:

 • حوزه پزشکی برای اطمینان از ایمنی محصول از پلاستیک برای بسته بندی سفارشی استفاده می کند.
 • بسیاری از لوازم بهداشتی نیز باید در برابر دمای کاری بالا مقاومت کنند که پلاستیک های خاصی می توانند آن را تحمل نمایند.
 • صنایع دفاعی همچنین از پلاستیک برای ساخت قطعات سبک وزن و پایدار در دما برای آنتن ها، لنزهای مایکروویو و غیره استفاده می کند.
 • رزین های اپوکسی (Epoxy resins) برای کاربردهای امنیت داخلی به اندازه کافی قوی هستند و اغلب می توانند شرایط دمایی خاصی را برآورده کنند.
 • فیلم پلی استر، یکی دیگر از رزین های پلیمری، یک ماده عایق انعطاف پذیر و پایدار برای محصولات الکتریکی است و کاربردهای پزشکی نیز دارد.
 • برخی از پلاستیک‌ها در برابر اصطکاک و خوردگی مقاوم هستند و برای محصولاتی مانند بوش‌ها و یاتاقان‌هایی که ممکن است در محیط‌های خشن قرار بگیرند ایده‌آل هستند.
 • سایر پلاستیک‌ها شفاف هستند و برای محصولاتی که باید قوی‌تر از شیشه باشند، اما همچنان شفاف باشند، عالی هستند، مانند شیشه‌های ضد گلوله.

 

فوم

فوم سبک و نرم است اما به اندازه کافی متراکم است که در برابر کاربردهای مختلف مقاومت می کند. فوم سفت و سخت مقاوم در برابر رطوبت و زنگ زدگی، یکپارچگی ساختاری خود را حتی زمانی که در معرض آب و شرایط ناهموار قرار می گیرد حفظ می کند و آن را در صنایع دریایی مفید می کند. انعطاف پذیری آن به آن اجازه می دهد تا تقریباً هر شکلی را از طریق ماشینکاری CNC به خود بگیرد و این یک ماده عالی برای ایجاد اشکال پیچیده و دقیق است.

فوم Carving  برای ساخت مهر و موم، واشر و قطعات الکتریکی ایده آل است. صنایع دفاعی همچنین از فوم های انعطاف پذیر و مقاوم در برابر آب برای محصولات فرکانس رادیویی ضد آب و همچنین از فوم های مقاوم در برابر حرارت برای پروژه های سفارشی امنیت داخلی استفاده می کند.

 

فنولیک ها

فنولیک ها (Phenolics) لمینت های تقویت شده با پارچه هستند که استحکام کششی و خمشی بالایی دارند و برای کاربردهای الکتریکی به خوبی کار می کنند. لمینت های تقویت شده با شیشه گرمادیده، مانند G10/FR4، مواد مقاوم در برابر شعله و مقاوم در برابر حرارت هستند که اغلب برای عایق کاری الکتریکی استفاده می شوند و از افراد در برابر جریان های الکتریکی قوی محافظت می کنند. G10/FR4 همچنین می‌تواند در بردهای مدار چاپی دستگاه‌های مخابراتی و همچنین کنترل‌های الکتریکی مانند تایمر و ترانسفورمر استفاده شود.

سایر ورقه های فنلی دارای خواصی مانند پایداری در دماهای بالاتر، سختی و پایداری ابعادی در شرایط مختلف هستند. به طور خاص، GPO3 یک ماده با درجه الکتریکی است که به عایق مقاوم در برابر قوس در قطعات ولتاژ بالا مانند تابلو برق، اجزای ترانسفورماتور و قطعات تلویزیون دست می یابد. برخی از فنول ها حتی در برابر اصطکاک، سایش و مقاوم در برابر مواد شیمیایی برای استفاده در صنایع مختلف، تخصصی هستند.

 

درباره ماشینکاری CNC برای صنعت خود بیشتر بیاموزید

ماشینکاری CNC راه حل شما برای قطعات خاص صنعت است که مطابق با نیازهای پروژه شما ساخته شده است. نوآوری در سراسر جهان با طراحی خلاقانه ای آغاز می شود که کاملاً برای فرآیند ماشینکاری CAD و CNC مناسب است.

ماشینکاری CNC همچنان یک ابزار مفید برای تولید برای صنایع مختلف است. توانایی ایجاد قطعات از مواد متعدد فراتر از فلز و چوب، ساخت CNC را به گزینه ای ارجح برای بخش های تخصصی که به اجزای قابل تنظیم نیاز دارند، تبدیل می کند. از دستگاه‌های پزشکی گرفته تا مته‌ها، ماشین‌کاران می‌توانند محصولاتی را مطابق با مشخصات دقیق مشتریان خود بسازند.

در حالی که بسیاری از کسب‌وکارها ممکن است به سفارش‌های کوچکی از نمونه‌های اولیه برای آزمایش نیاز داشته باشند، در نهایت، احتمالاً نیاز خواهند داشت تا نیازهای خود را به تعداد قابل توجه‌تری افزایش دهند. هنگامی که به قطعات در مقادیر زیاد نیاز دارید، شرکتی را انتخاب کنید که توانایی ماشینکاری سفارش انبوه را دارد و درخواست و سفارش شما را به بهترین نحو به انجام می رساند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیریدواتساپ